Городской лагерь «Азбука» на русском языке, 3-7 августа 2020

Příměšťák v ruštině “AZBUKA”, 3.-7. srpna 2020

лагерь в брноSoubor ke stažení/Скачать файл: 

Milé děti od 6 do 12 let! Rádi bychom vás pozvali v létě od 3. do 7. srpna na první příměstský tábor v ruštině v Brně! Jazykový tábor s rodilými mluvčími vám umožní strávit jeden týden v rusky mluvícím prostředí. V jeho průběhu se můžete těšit na výlety a bohatý program venku i uvnitř, dle počasí. Tabor také představí široké spektrum informací z ruské kultury a ruských reálií a přispěje k rozvoji přátelských vztahů i kreativity a využití potenciálu každého dítěte.

Místo výuky: pracoviště Lata — SVČ Lužánky, Plovdivská 2572/8 Brno
Začátek táboru: 3.8.2020
Konec táboru: 7.8.2020
Dny: PO-PÁ
Čas zahájení každého dne: 8:00
Čas ukončení každého dne: 17:00
Úroveň: všechny
Volná místa: 14 ze 20
Cena včetně stravování a materiálu: 2500 Kč/dítě, sourozenecká sleva 100 Kč
Datum splatnosti: nevratnou zálohu ve výši 700 Kč je nutno uhradit tak, aby 30.5. 2020 byla na účtu školy. 1.6. bude nezaplacené místo postoupeno náhradníkovi. Doplatek ve výši 1800 Kč, prosím, uhraďte do 30.6.2020.
Storno se neplatí, pokud rodiče sami najdou vhodného náhradníka. Ve všech ostatních případech se storno poplatek účtuje.

Neváhejte tedy, počet míst je omezen!

Cílová skupina

  1. Vícejazyčně zaměřené děti ve věku od 6 do 12 let z rusky mluvících a smíšených rodin.
  2. České děti, které se chtějí naučit ruský jazyk a poznat ruskou kulturu.

JAKÝ BUDE PROGRAM?

Náš příměstský tábor je kompletně v ruském jazyce, plný dobrodružství a v neposlední řadě kreativity. Na program využíváme klubovny pracoviště Lata — SVČ Lužánky v Brně a také venkovní hřiště. Program bude vždy zahájen a zakončen v prostorách pracoviště Lata — SVČ Lužánky, Plovdivská 2572/8 Brno.

V rámci příměstského tábora děti hrají hry, chodí ven a aktivně tráví čas v ruskojazyčném prostředí. Cílem Ruské školy v Brně je nabídka kvalitního vzdělání v ruském jazyce s podporou kreativity a iniciativy, které dětem umožní rozšíření a prohloubení dříve získaných znalostí, včetně zlepšení motivace k výuce ruského jazyka.

Orientační dopolední program letního tábora:

Děti se během každého táborového dopoledne, od nástupu do oběda (cca ve 12:30), účastní tematických workshopů: kreativní tvoření, youtuber.

Kreativní tvoření – děti si zkouší různé techniky malování, modelování, vyrábějí věcí z různorodých materiálů (třeba kokošník nebo bohatýrský meč), pletou náramky na ruku. Na závěr probíhá vždy výstava prací a děti si výtvory odvážejí domů.

Youtuber – mediální workshop u kterého děti předvádí svůj komunikační um. Rozvíjejí moderování, reportáž a osobitý projev. Učí se, co do média patří a co naopak ne. Jaké jsou zásady zveřejňování, pohybu na internetu a co tam rozhodně nepatří. Workshop je zaměřen na komunikaci.

Orientační odpolední program letního tábora:

Do odpoledního programu patří hraní nejrůznějších soutěží a společenských her na venkovním hřišti nebo v městském parku, hledání pokladu ve formě questu, krátké jazykové a komunikativní hry v ruštině, základní prvky techniky ruského tance. Každá hra je zaměřená na něco jiného a děti si tedy vyzkouší spolupráci v týmu, kreativní tvoření, rychlost a postřeh, logické hry, hlavolamy, vědomostní výzvy i sportovně zaměřené soutěže.

Večer se pak rádi scházíme a zpíváme známé ruské táborové písničky v doprovodu kytary.

Během tábora budou také vedoucí dělat přednášky o nejkrásnějších místech a památkách Ruska za využití projektoru, dále budou také promítat animované pohádky z cyklu Hora drahokamů (“Гора самоцветов”) a pouštět ruskou hudbu.

Čtvrtek je výjimkou: začínáme balením a přípravou na cestu, pak nás čeká výlet do okolí Brna, na hrad Veveří (doba srazu i návratu se liší od běžných hodin). Děti potřebují navíc malý batůžek, svačinu a láhev na pití.

V případě deště může být venkovní program změněn.

CO DĚTEM TÁBOR PŘINESE?

Ruská národnostní menšina v Brně čítá více než 4000 lidí pocházejících z Ruska, Ukrajiny, Běloruska a jiných bývalých republik Sovětského svazu. Mnoho z nich mají rodiny s dětmi a mají potřebu předávat rodný jazyk a kulturní tradice nastupující generaci. Avšak v emigraci, v cizojazyčném prostředí to jde jen velmi složitě. Mnoho rodičů zaznamenává obtíže spojené s předáváním rodného jazyka a kultury svým dětem a potřebují pomoc v oblasti organizace a vytváření ruského kulturního prostředí. Proto jsme v Ruské škole v Brně přišli s myšlenkou zorganizovat pro děti tábor.  Díky táborovým aktivitám společně pomůžeme dětem ještě více chránit a rozvíjet jazyk, dozvědět se více o ruských zajímavostech a reáliích vztahujících se k dějinám, zlepšit komunikaci, čtení a psaní v ruštině, a také si najít nové kamarády a vybudovat hluboká přátelství.

S KÝM BUDOU VAŠE DĚTI TRÁVIT SVŮJ ČAS?

S ohledem na počet účastníků (20) budeme na táboře dva stálí dospělí vedoucí, většinou jde o osvědčené vedoucí našich kroužků a lektory našich výukových programů.

Elina Voitkovskaia

русский в Брно

Marina Okuneva

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Dotazy můžete směřovat na níže uvedené kontakty:

+420 608 454 618 — vedoucí vzdělávacího oddělení Viktoria Nikolaeva
+420 702 373 268 — ředitel Vladimir Simonov
+420 792 433 846 — lektor Elina Voitkovskaia

PŘIHLÁŠKA NA PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V RUŠTINĚ V BRNĚ